Popularne agregaty tynkarskie i projektowanie kolorowych elewacji bloków mieszkalnych

Agregaty tynkarskie to maszyny, które sprawdzą się przy większości prac wykończeniowych. Pozwalają one na dokładne nakładanie warstw zaprawy, co powoduje, że można z nich wykonywać podstawowe prace, jak choćby wylewanie fundamentów, jak i bardziej skomplikowane zadania. Nadadzą się, na przykład do tworzenia elewacji. Szczególnie atrakcyjne są te kolorowe, które coraz częściej znajdują się na blokach mieszkalnych.

Działanie agregatów jest możliwe, dzięki ich specyficznej budowie. Zazwyczaj łącząc w sobie mieszarkę do zaprawy oraz pompę wyprowadzającą wymagają jedynie odpowiedniej obsługi. Ustawiony program pracy powoduje, że w gestii operatora urządzenia pozostaje zwykle kontrola maszyny. Należy sprawdzać, czy zaprawa nie zatyka elementów, a mieszarka dobrze miksuje jej składniki.

Za najpopularniejsze agregaty tynkarskie uważane są te firmy putzmeister. Są one powszechnie dostępne w sklepach budowlanych,. Do jednych z najlepszych modeli zaliczamy mixokrety. Pozwalają one na nakładanie tynku na szerokości do 150m oraz wysokości osiągającej maksymalnie 80m. Dzięki tym urządzeniom, praca jest szybsza i znacznie sprawniejsza.

Fantazyjne wzory będące efektem różnokolorowego tynku to zasługa barwników dodawanych do klasycznej zaprawy. Sprawiają one, że osiedla mieszkalne są znacznie atrakcyjniejsze. W zależności od wielkości budynków możemy używać agregatów tynkarskich o odmiennych parametrów. Mniejsze będą dobre do niższych nieruchomości, a te najbardziej zaawansowane przydadzą się do nakładania zaprawy na bloki wielopiętrowe.

Copyright