Czym charakteryzują się płyty warstwowe?

Jednym najpopularniejszych i najbardziej rozpowszechnionych materiałów budowlanych w dzisiejszych czasach są, chwila niecierpliwości, płyty warstwowe. To one są podstawowym materiałem budowlanym używanym do budowy m.in. hal, pawilonów, garaży, wiat, sklepów wielkogabarytowych - można tak wymieniać w nieskończoność. W czym tkwi ich sukces? Odpowiedź jest tylko jedna. Sukces tkwi w ich właściwościach i możliwościach. Tak, więc czym charakteryzują się płyty warstwowe?

Po pierwsze, doskonałymi właściwościami izolacyjnymi. Każda płyta warstwowa jak i sama nazwa wskazuje składa się z kilku warstw. Zewnętrzną warstwę stanowi metalowa blacha wykonana z ocynkowanego metalu. Druga warstwa składa się z rdzenia izolującego, którym może być styropian, wełna mineralna, poliuretan, etc. Tak skonstruowana płyta sprawia, że budynek jest odporny zarówno na hałas jak i na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne panujące za oknem. Nie straszny jest im ani mróz, ani upał, ani deszcz, śnieg, etc.

Po drugie, małym ciężarem, a więc lekkością. Ta cecha sprawia, że są one nie tylko łatwe w transporcie, ale co najważniejsze w montażu. A co za tym idzie czas budowy obiektu zostaje wydajnie skrócony.

Trzecim atutem płyt warstwowych jest różnorodność i cena. Na współczesnym rynku dostępne są płyty warstwowe, które różnią się między sobą nie tylko rodzajem przeznaczenia, ale również materiałem wykonania i barwą. Ponadto, atrakcyjna cena, która sprawia, że nawet początkujący przedsiębiorcy niewielkim kosztem mogą zbudować odpowiedni dla siebie obiekt.

Reasumując, sukces płyt warstwowych tkwi w ich doskonałych właściwościach izolacyjnych, łatwości i prostocie montażu, atrakcyjnej cenie. Nic więc dziwnego, że co raz więcej przedsiębiorców stawia właśnie na płyty warstwowe.

Copyright